06/03/2016

 

Іпотерапія це метод лікування, заснований на взаємодії дитини з конем, адаптованим до можливостей дитини у навчанні верховій їзді.
Весь передовий світовий досвід реабілітації дітей з фізичними вадами здоров’я дуже широко практикується на іпотерапії, оскільки вона є самим ефективним і об’єднуючим усі види фізичної реабілітації методом лікування.
Офіційного курсу іпотерапієї, як основного чи додаткового методу лікування певних хвороб в Україні не існує, оскільки на офіційному рівні лікарі традиційної медицини такий вид реабілітації не визнають із-за нескінченних бюрократичних коридорів і несприйняття ними конкурентної народної медицини, до якої вони відносить іпотерапію. Для прикладу:- В Росії перший офіційний іпоцентр відкрився в 1991 році в Москві, а перший в світі в 1953 році у Норвегії.
При їзді на коні м’язи спини тварини, здійснюючи тривимірні рухи, розігрівають і масажують м’язи ніг дитини – внутрішню сторону стегон, литкові м’язи, голеностоп, пахову частину, що нормалізує м’язовий тонус і підсилює кровообіг у розігрітих конем кінцівках, а відтак залучається до роботи уся нер¬вова система. Вершник, намагаючись прийняти на коні надійнішу і зручнішу посадку, вимушений щільніше притискувати ніжки до коня, що збільшує силу дії на його м’язи. У процесі верхової їзди в роботу включаються всі основні групи м’язів тіла. Це відбувається на рефлекторному рівні, оскільки дитина-вершник, рухаючись разом з конем, інстинктивно прагне зберегти рівновагу, аби не впасти, тим самим спонукаючи до активної роботи як здорові, так і уражені м’язи, не помічаючи цього.
Окрім фізичного та емоційного впливу на стан дитини, кінь дає дитині надзвичайно великий заряд біологічної енергії. При рухах своєю півтонною масою мускулатури кінь природньо випромінює надпотужну біологічну енергію, яка сприймається тілом вершника ефективніше ніж від сучасних фізіотерапевтичних апаратів. В природі лише дельфін і кінь здатні своїм біополем підсилювати імунну систему людей і лікувати їх. Біоенергетичне лікування дітей конем ефективно допомагає практично при будь-яких захворюваннях людського організму. Потужне біополе коня ще позитивно впливає й на психоемоційний стан дитини. Практично іпотерапія сприяє виліковуванню майже від усіх існуючих хвороб, оскільки «заряджений» біополем коня дитячий організм краще сприймає і усвоює медикаментозне лікування. Механізм дії іпотерапії на організм людини такий самий, що й будь-якої іншої форми лікувальної фізкультури – під впливом фізичних вправ посилюються функції вегетативних систем.
.Протипоказання для занять іпотерапією є лише захворювання нирок, гемофілія, підвищена ламкість кісток та алергія на шерсть коня.

Світовим досвідом доведено, що іпотерапія у комплексі з іншими видами терапії особливо ефективна для дітей, котрі мають порушення постави, опорно-рухові проблеми, сколіоз, остеохондроз, . з враженням імунної системи, фобій, з бронхолегенвою патологією, вегетосудинної дистонії, аутизму, гідроцефалії, дитячого церебрального паралічу, затримок психічного розвитку, м’язової дистрофії, порушення постави, олігофренії, поліомієліту, розсіяного склерозу, застосовують для реабілітації людей з травмами хребта, атрофією м’язів, паралічем ніг. та інше. Зокрема:
1. Хворі на ДЦП діти, які не можуть ходити, не розуміють як відбувається механізм ходіння, але під час їзди верхи вони починають відчувати імпульс від коня, і він «заводить» організм хворої дитини. Взаємодія коня і дитини полягає ще й в тому, що дитина відчуваючи певний страх, боїться впасти з тварини, і тому підсвідомо нахиляється в різні сторони відповідно до руху коня. При цьому чиниться вплив на опорно-руховий апарат, а інстинкт самозбереження змушує дитину весь час тримати себе в тонусі, що покращує роботу м’язів хребта і дозволяє коригувати осанку при тому ж таки сколіозі. Вершник на коні рухається в трьох напрямках, причому абсолютно хаотично. Якщо дитина, сидячи на коні, буде виконувати якісь ще інші вправи, то це додатково дасть позитивний вплив на ті чи інші групи м’язів. При сильному спастичному зведенні ніг діти часто не в змозі сісти на коня глибоко, тому заняття починають немов напівлежачи, відкинувшись назад і розмістивши ніжки ближче до шиї коня. Таке положення зручне для ніг, але незручне для вершника в цілому. Поступово дитина прагне сісти прямо, оскільки тільки у цьому положенні зможе самостійно триматися на коні, і їй доводиться опускати ноги нижче. Вершник, самостійно змінюючи своє положення і поступово випрямляючись, прагне глибше сісти на коня, що є одним з найважливіших принципів іпотерапії як методу фізичної реабілітації дітей з обмеженими можливостями. Дитина сама прагне подолати недуг і бачить результати своєї боротьби: стає зручніше сидіти, з’являється можливість управляти конем. Під час руху коня тулуб вершника виконує ті ж самі рухи, як і при ходьбі. Окрім масажу ніг і сильної внутрішньої мотивації до занять, наявні ще два чинники, які сприяють зменшенню спастики. По-перше, це тепло – температура тіла коня на 2 градуси вища за температуру людського тіла. По-друге, відсутність внутрішньої напруги, яка іноді спостерігається у дитини при лікувальному масажі, оскільки в цьому випадку масажист регулює сам навантаження на м’язи. На коні дитина вибирає навантаження самостійно: вона росте поволі, плавно і постійно. У випадках до року дитини результат помітний практично відразу. Одночасно з розслабленням ніг йде зміцнення м’язів спини та їхня гармонізація. Для збереження рівноваги на коні необхідна пряма посадка, нахил у будь-який бік веде до сповзання у цьому напрямі. Таким чином, при русі слаборозвинені м’язи формуються і зміцнюються, а закріпачені – розслабляються. Іпотерапія унікальна тим, що навантаження одних м’язів і розслаблення інших йде одночасно. Дитина, намагаючись прийняти на спині коня надійну і зручну посадку, щільніше притискає ножки до коня, що збільшує силу м’язів. З іншого боку, дитина набуває емоційного зв’язку із конем, набуває впевненості в собі, бо відчуває, що може керувати такою великою твариною. На очах батьків діти почнуть ставати на ніжки і ходити, говорити, тримати предмети.

2. Імунна система людського організму є найскладнішою з усіх систем і відновити її після серйозних ускладнень або патологій вкрай тяжко. Усі хвороби імунної системи спричиняють людині значні страждання. Лікування в імунології вкрай відрізняються один від одного видами захворювань тому воно завжди носить індивідуальний характер в конкретних випадках. При застосуванні іпотерапії, усі аутоімунні захворювання будуть обмежені в своєму розвитку і значно ефективніше сприйматиметься медикаментозне лікування.

3. Страх, який виникає під час верхової їзди, допомагає лікуванню фобій. Катання на коні допомагає дитині позбутися страху, перебороти його, здобути впевненість.

4. Іпотерапія лікує бронхолегеневі недуги. При невпевненості і страху перед конем у людини з надмірній мірі виділяється адреналін в кров. Адреналінове навантаження при таких недугах є вкрай вагомим і корисним для лікування цієї патології, Поєднання іпотерапії із варіантами дихальної гімнастики в рази прискорює медикаментозне лікування хворого.

5. Оскільки температура у коня на 2 С° выще людської, то іпотерапія являється своєрідним “масажером з підігрівом”, то іпотерапія надзвичайно ефективна для профілактики та лікування простатиту.

При створенні іпотерапевтичного центру потрібні підтримка місцевої влади, участь небайдужих людей, фахівці з райттерапії та багато іншого.. Необхібно буде пройти спеціальну підготовку та мати відповідні сертифікати. Але воно того варте і ми сотням діток зможемо дати шанс на повноцінне життя без інвалідного візка!

Біда людська не в тім, що в неї попадають, а втому, що перестають боротися і руки опускають!
Тому меті своїй не зраджуйте ніколи, а йдіть до неї сміливо й напролом-через завали різні й буреломи!

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные для заполнения поля помечены *

Отправить